bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan


Головна сторінка
Фотогалерея
Міські оголошення
Робота
Форум
Аварийное вскрытие замков в одессе
Візитівка міста
Герб та прапор
Історія міста
Міська рада
 
Міська громада
Комітети самоорганізації
Громадські організації
Політичні партії
Комунальні засоби масової інформації
Сервіс та відпочинок
Стратегія сталого розвитку
Основні підприємства
Бізнес-інформація
Регуляторна політика
Інвестиційна програма міста
Міський голова
Виконком міської ради
Громадська рада
Доступ до публічної
інформації
Реєстр адмінпослуг
Міста-партнери
Проекти Ради Європи
Міські новини
ПРІОРИТЕТИ
Освіта та наука
Охорона здоров‘я
Культура
Історичні пам’ятки
Видатні земляки
Визначні дати
Спорт
Соціальна політика
Туризм

Учнівський парламент міста Прилуки

31.03.2016
ОГОЛОШЕННЯ Здійснюємо набір випускників 9-11 класів на 2016-2017 н.р. для навчання в Європі
Інститут трансформації суспільства реалізує освітній проект по навчанню української молоді в навчальних закладахСловаччини та Польщі. Проект направлений на здобуття сучасної конкурентноздатної освіти  молоддю України. Набір до університетів Польщі і Словаччини проводиться серед випускників загальноосвітньої школи. 

11.03.2016
Монографія О.І. Соскіна "Народний капіталізм: економічна модель для України"
Пропонуємо ознайомитися з монографією Олега Соскіна, директора Інституту трансформації суспільства, професора Національної академії управління, Голови Української Національної Консервативної партії.  

10.09.2015
Антинародний режим Порошенка перевершив Кучму і Януковича
Вчора, 9 вересня, сталася безпрецедентна подія. Голову Чернігівської обласної ради Миколу Звєрєва, який брав активну участь у Революції Гідності, боровся на Майдані, а потім у найскладніші часи, коли Чернігівська обласна рада залишилась без голови, погодився її очолити, провів всю підготовчу роботу для реформи місцевого самоврядування, при чому Чернігівщина була обрана як експериментальна область, не пустили на засідання Ради регіонального розвитку, членом якої він є. Просто якісь охоронці не пустили голову обласної ради на засідання Ради регіонального розвитку.

12.08.2015
Премьер поручил проверить наличие лекарств в регионах
Министерству здравоохранения Украины поручено проверить наличие вакцин и медпрепаратов в регионах. Об этом заявил в ходе заседания Кабинета министров заявил глава правительства Арсений Яценюк, передает корреспондент «Аналитической службы новостей».

12.08.2015
Отравление арбузом: первые симптомы и хитрый способ проверить, есть ли в ягоде яды
Лето - время, когда чаще всего происходят пищевые отравления, связанные с употреблением ранних арбузов и дынь. Причин тому несколько. Ранние фрукты часто содержат повышенное количество нитратов, способных вызвать серьезное отравление. Также не всегда соблюдаются правила транспортировки и хранения.

всі міські новини >>

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют

Важливим компонентом громадянської освіти є виховання в учнівської молоді розуміння важливості громадянської ініціативи у процесі розв’язання актуальних питань на різних рівнях. Громадянські компетентності підростаючого покоління формуються у ході безпосередньої соціальної практики, залучення до діяльності органів учнівського самоврядування.

Одним із інноваційних напрямків діяльності управління освіти Прилуцької міської ради є створення Учнівської ради міста, яка активно почала діяти при управлінні освіти з вересня 2003 року.

З метою активізації та об'єднання учнівської молоді у творчому спілкуванні, сприяння розвитку неординарного мислення, удосконалення та розширення сфери діяльності у жовтні 2010 року Учнівська рада міста була реорганізована в Учнівський парламент. Наказом управління освіти від 01 жовтня 2010 року № 489 було затверджено Положення про діяльність Учнівського парламенту.

Відповідно до Положення Учнівський парламент – дорадчий консультативний учнівський орган з правом законодавчої ініціативи, який створений при управлінні освіти Прилуцької міської ради та представляє інтереси учнівської молоді віком до 17 років. Його діяльність спрямована на розвиток учнівської громадянської ініціативи, формування відповідальності та задоволення учнівських інтересів та потреб.

До складу Учнівського парламенту входять представники лідерів учнівського самоврядування усіх загальноосвітніх навчальних закладів міста. Загальна кількість членів парламенту не перевищує 25-ти осіб.

Основними завданнями є:

-                     сприяти захисту прав учителя та учня;
-                     пропагувати здоровий спосіб життя серед дітей та учнівської молоді;
-                     формувати екологічну свідомість школярів шляхом проведення екологічних акцій;
-                     формувати духовно-моральні цінності школярів шляхом проведення благодійних акцій;
-                     співпрацювати із органами місцевого самоврядування та засобами масової інформації;
-                     вивчати потреби та запити учнівської молоді міста.

Координатором діяльності Учнівського парламенту міста Прилуки є методист міського методичного центру управління освіти Огорілко Ірина Миколаївна.

Учнівський парламент діє майже 10 років.

У вересні 2006 року десять представників Учнівської ради міста Прилуки брали участь у Першому Всеукраїнському тематичному навчально-оздоровчому зборі лідерів учнівського самоврядування, який проходив у Міжнародному дитячому центрі «Артек». Удовенко Євгеній, голова УРМ, виступав на Першому Всеукраїнському форумі старшокласників.

Учнівський парламент був учасником та ініціатором багатьох загальноміських заходів та акцій.

В рамках впровадження у Прилуках Стратегії сталого поводження з твердими побутовими відходами та проекту ТАСІС «Сталий місцевий розвиток в Україні» у 2007 році ми організували проведення екологічної акції по збору вторинної сировини під гаслами «Перетворимо сміття на спортивне знаряддя!», «Перетворимо сміття на шкільне приладдя!», «Учні шкіл – за чисте місто!» Даний проект ми назвали «Від екології середовища – до екології душі».

Школярі збирають макулатуру, пластикові пляшки та бите скло. З 2007 по 2012 рік було проведено 13 таких акцій. Учні ЗНЗ зібрали 250 тонн 328 кг вторинної сировини:
-                     макулатури – 212 тонн 034 кг;
-                     пластикових пляшок – 11 тонн 775 кг;
-                     битого скла – 26 тонн 519 кг.

У вересні 2007, 2008, 2009 років в ході проведення загальноміських декадників по благоустрою міста лідери учнівського самоврядування брали участь у акціях по прибиранню міста під гаслом «Історичному куточку Прилук – увагу і турботу учнівської молоді!» Дані акції присвячуються річниці визволення Прилук від німецько-фашистських загарбників.

Протягом 2006-2011 років управління освіти, міський методичний центр та усі навчальні заклади реалізовували науково-методичну тему «Формування сталих світоглядних орієнтирів та екологічної свідомості особистості на основі сучасних інноваційних технологій». Саме тому в ці роки учнівське самоврядування активно працювало в даному напрямку.

Члени Учнівського парламенту брали участь у проведенні акцій «Алея випускників» (2009, 2010, 2011 роки), «Розарій випускників» (2012 рік).

У 2006 році для членів УРМ були проведені тренінги «Знаємо та реалізуємо свої права», «Протидія насильству» (лідери розробили «Пам’ятку дитини» та розповсюдили у своїх навчальних закладах).

У 2006 році провели соціологічне опитування на вулицях Прилук на тему «Проблеми міста, що нас турбують». Узагальнені матеріали були опубліковані на сторінках газети «Град Прилуки». У 2007 році провели анкетування «Ставлення старшокласників до проблем насильства у суспільстві та шкільному середовищі». Опитали 793 старшокласника.

01 квітня 2007 року члени Учнівської ради міста на вулицях Прилук провели акцію «Купуємо вашу посмішку за одну копійку».

У грудні 2007 року для заступників директорів з виховної роботи ЗНЗ та членів УРМ був проведений семінар-тренінг «Реалізація методу проекту в роботі учнівського самоврядування».

У березні 2008 року з метою пропаганди україномовного спілкування серед дітей, молоді та дорослого населення Прилук члени УРМ провели акцію «Ми любимо українську мову». Біля пам’ятника Шевченку школярі розповсюдили близько 900 кишенькових книжечок «Розмовляй українською – бо це твоя мова!», у яких зібрані слова із прилуцького суржику та варіанти правильного їх вживання.

У 2008 році голова УРМ Удовенко Євгеній брав участь у Суспільній акції «Молодіжна рада у місцевій громаді», яку проводила Всеукраїнська асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін, і потрапив до числа переможців. 28 березня 2008 року Євгеній представляв УРМ та учнівське самоврядування гімназії № 1 на Всеукраїнському Форумі представників молодіжних органів місцевого самоврядування, який проходив у Київському міському будинку вчителя.

У лютому 2008 року було проведено засідання УРМ спільно із практичними психологами ЗНЗ у формі дискусії, під час якої учениця гімназії № 5, член МАН Копасова Анна презентувала свою наукову роботу про роль сформованості життєвих компетентностей особистості у досягненні професійного успіху у житті.

У 2008 році в рамках проведення Всесвітньої акції «16 днів проти ґендерного насильства» члени УРМ на прилуцькому телебаченні готували передачу «Діалоги про виховання», де піднімали проблему попередження насильства.

15 травня 2009 року провели акцію «Почуйте серцем голос вашої дитини», присвячену Міжнародному дню сім'ї. Школярі роздавали прилучанам виготовлені власноруч буклети «Сім батьківських заповідей».

У Прилуках завжди активно проходить святкування 1 червня Міжнародного дня захисту дітей. Учнівський парламент також бере участь у багатьох заходах цього дня. В Центрі творчості дітей та юнацтва традиційно проводиться благодійний концерт, під час якого зібрані кошти передаються на лікування хворих прилуцьких дітей.

Починаючи з 2006 року за бюджетні кошти організовується літній відпочинок для членів Учнівської ради, парламенту та лідерів учнівського самоврядування. У 2006 році управлінням освіти спільно з відділом молоді Прилуцької міської ради на базі школи № 6 було організовано роботу інтелектуально-оздоровчого табору «Майбутній лідер молодіжної ради міста». У 2007-2009 роках активісти безкоштовно відпочивали у таборі «Берізка». З 2010 року Прилуцька міська рада виділяє кошти для оздоровлення лідерів учнівського самоврядування в дитячому таборі «Супутник» в Криму.

З 2011-2012 навчального року управління освіти, міський методичний центр та усі навчальні заклади розпочали працювати над реалізацією науково-методичної теми «Формування світоглядних орієнтирів та духовно-моральних цінностей особистості в навчально-виховному процесі». До цієї проблеми долучився й Учнівський парламент міста. У грудні 2011 - 2012 років брали участь в організації та проведенні в ЗНЗ міста благодійних акцій «Святий Миколаю, я тебе чекаю». Також уже два роки поспіль проводимо благодійну акцію до Дня інвалідів «Добрий янгол» (усі ЗНЗ міста готують подарунки для вихованців ДНЗ № 23 компенсуючого типу (спеціального)). Діти з особливими освітніми потребами отримують від школярів розвивальні ігри, книжки, конструктори, іграшки.

15 травня 2011 року члени Учнівського парламенту були запрошені на Громадський форум, присвячений 100-річчю прославлення Іоасафа Бєлгородського, Прилуцького Чудотворця, який проходив у м. Прилуки спільно із представниками м. Бєлгород Російської Федерації.

25 серпня 2011 року Попко Андрій, голова Учнівського парламенту міста Прилуки, представляв Учнівський парламент на обласному молодіжному форумі «20 років незалежності: молодіжний погляд».

Уже традиційно члени Учнівського парламенту міста завжди запрошуються на усі загальноміські збори, форуми та конференції педагогічної громадськості міста. Про свою роботу звітують під час проведення серпневої конференції педагогічних працівників. Усі заходи по святкуванню Дня Перемоги, визволення Прилук від німецько-фашистських загарбників не обходяться без привітань членів Парламенту від імені учнівської молоді міста.

Щорічно, в жовтні, в рамках Європейського тижня місцевої демократії відбуваються традиційні зустрічі членів Парламенту з міським головою та представниками органів місцевого самоврядування.

У 2010 році члени Учнівського парламенту ознайомилися з роботою Прилуцької міської ради, зокрема з основними її управліннями та відділами.

В рамках проведення Європейського тижня місцевої демократії у 2011 році старшокласники усіх загальноосвітніх навчальних закладів міста Прилуки взяли участь в акції «Відкритий лист до мера». 13 жовтня 2011 року представники Учнівського парламенту передали міському голові Беркуту Юрію Володимировичу 29 листів, в яких школярі висловили свої міркування щодо майбутнього Прилук на шляху до європейських стандартів, виклали свої погляди на проблеми міста та їх вирішення, на формування молодіжної політики у місті.

В цей же день в сесійній залі Прилуцької міської ради відбулася зустріч представників Учнівського парламенту міста із секретарем міської ради Правосудом Олександром Михайловичем. У ході спілкування лідери учнівського самоврядування ознайомилися з роботою міської ради, депутатського корпусу, задавали питання про життя громади.

15 жовтня 2012 року в рамках проведення у Прилуках Європейського тижня місцевої демократії члени Учнівського парламенту міста, лідери учнівського самоврядування загальноосвітніх навчальних закладів та студенти ВНЗ І-ІІ рівня акредитації відвідали Прилуцьку міську раду.

Для учнівської та студентської молоді була проведена екскурсія по міській раді, зокрема діти ознайомилися з роботою секретаря міської ради, заступників міського голови, архівного та економічного відділів, сектору з кадрових питань та внутрішньої політики.

Також молодь взяла участь у круглому столі з представниками місцевої влади на тему «Права людини сприяють більшій відкритості громад» та «Міжкультурний діалог та розуміння культурних прав як одного з головних компонентів поняття прав людини».

Між лідерами учнівського, студентського самоврядування та представниками влади відбувся конструктивний та відвертий діалог.

Першого червня, в Міжнародний день захисту дітей, лідери учнівського самоврядування, члени Учнівського парламенту традиційно зустрічаються з міським головою.

У 2010 році був проведений Круглий стіл «Учнівська молодь вчиться керувати», під час якого члени УРМ у формі діалогу спілкувалися з міським головою Беркутом Юрієм Володимировичем. Під час цієї зустрічі з вуст міського голови прозвучала пропозиція про реорганізацію Учнівської ради міста в Учнівський парламент міста. У жовтні 2010 року це було здійснено.

У 2011 році зустріч пройшла у формі ділової гри з назвою «Відкритий діалог». Учасниками ділової гри були Беркут Юрій Володимирович, міський голова; Мисан Григорій Володимирович, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради; Правосуд Олександр Михайлович, секретар міської ради; Клименко Тетяна Михайлівна, начальник управління освіти; Чернякова Світлана Миколаївна, завідуюча міського методичного центру; Савченко Тетяна Михайлівна, директор Центру творчості дітей та юнацтва; Проніна Лариса Іванівна, спеціаліст управління освіти.

З керівництвом міста лідери учнівського самоврядування обговорили питання про освіту, про життя громади, про свою участь у процесах прийняття рішень. Запропоновані творчі завдання дали змогу ще більше розібратися в тому, якими мають бути сучасна освіта, сучасний учитель та сучасний учень.

У лютому 2012 року в газеті «Управління освітою» видавництва «Шкільний світ» були надруковані матеріали про проведення ділової гри «Відкритий діалог».

Учні, які беруть участь у роботі Учнівського Парламенту міста Прилуки, вчаться будувати партнерську співпрацю не тільки з учителями та дітьми, а й з органами місцевого самоврядування, вчаться планувати, ставити перед собою мету, впроваджувати свої ідеї та відповідати за свої дії.


 

 

 

 


 

 


 

[версія для друку]
© Інститут Трансформації суспільства 2004-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.pryluky.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів. Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23
email: editor@osp.com.ua
TyTa